tr?id=755589168594702&ev=PageView&noscript=1
7 zasad, jak uczyć się na negatywnych doświadczeniach

30

kwiecień 2017

W życiu każdego z nas są wzloty i upadki.

Ważne, abyś umiał uczyć się z nich.

Po pierwsze: Pamiętaj, że w życiu nie ma porażek, są tylko doświadczenia.

Po drugie: Każde doświadczenie daje Ci wiedzę na temat Ciebie samego. Tego, jaki jesteś i jakie są Twoje priorytety. Co umiesz, a czego musisz się jeszcze nauczyć, by osiągnąć zamierzone rezultaty.

Po trzecie: Wszystko co dzieje się w Twoim życiu, jest Tobie potrzebne, abyś stał się pełnią. Musisz nauczyć się rozwiązywać małe problemy, abyś mógł mieć większe.

Po czwarte: Zawsze dostajesz to, co sam dałeś światu. Dlatego negatywne doświadczenie jest dla Ciebie informacją, że gdzieś w swoim jestestwie popełniłeś błąd, który teraz do Ciebie wrócił.

Po piąte: Wyciągaj wnioski z wizją przyszłości i zadawaj pytania na przyszłość. Czego uczy Cię ta sytuacja i co musisz zrobić następnym razem, by negatywne stało się zyskiem dla Ciebie.

Po szóste: Bądź wdzięczny za to, że doświadczyłeś lekcji, dzięki której jesteś mądrzejszy. Tylko akceptacja i zrozumienie dla sytuacji pozwoli uniknąć Ci kolejnej porażki, która jest doświadczeniem.

Po siódme: To, co najbardziej boli jest najlepszą lekcją życia. Na pewno zapamiętasz ją na długo i zrobisz wszystko, by nie powtórzyła się.